Ogłoszenia Parafialne 07 – 14 stycznia 2024r.

  1. W tym tygodniu będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe. Dziś rozpoczynamy kolędę o 15.00, a od poniedziałku do piątku o 15.30, w sobotę od 10.00. Porządek kolędy publikujemy na stronie parafialnej i w gablotce.
  2. W tym tygodniu mamy wiele wolnych intencji mszalnych na porannych Mszach św. Kto chciałby zamówić którąś z tych intencji, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
  3. Próba scholi dorosłych w środę o 19.30 w salce.
  4. Dziś Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Dziękując za łaskę wiary wspominamy w modlitwie naszych rodziców, chrzestnych i księdza, który nam Chrztu udzielił. Dziś też kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a rozpoczynamy I część okresu zwykłego w roku kościelnym. O g. 17.15 zapraszamy na wieczór kolędowy ze scholą UNISONO.
  5. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
  6. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (10zł) i List Parafialny.
  7. Ojcowie Franciszkanie z Płoni zapraszają do swojego kościoła, gdzie za nawiedzenie świątyni i modlitwę przed żłóbkiem, do 2 lutego jest możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ten przywilej otrzymali Franciszkanie z racji przypadającej w tym roku 800 rocznicy żywej szopki wystawionej przez Św. Franciszka w Greccio.
  8. Odpowiadając na zaproszenie oo. Franciszkanów informujemy, że w następną środę 17 stycznia udamy się z pielgrzymką do kościoła na Płoni na Mszę św. o g.18.00. Dojazd indywidualny. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na ten środowy wieczór i udział w Eucharystii.
  9. W przyszłą niedzielę mamy zaproszenie również do kościoła na Płoni na koncert kolęd w wykonaniu Artystów Scen Śląskich. Rozpoczęcie o g. 15.00.
  10. W prezbiterium jest poświęcona woda. Zachęcamy, by przynieść naczynko i wziąć sobie wodę do domu, po zakończonej Mszy św. zapraszamy do chrzcielnicy na chwilę modlitwy, w której dziękując za łaskę Chrztu Św. będziemy polecać naszych rodziców, chrzestnych i kapłana, który nam tego sakramentu udzielił.