Ogłoszenia Parafialne 14 – 21 stycznia 2024r.

  1. Dziś II Niedziela Zwykła. Z racji kolędy nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego. U OO. Franciszkanów na Płoni o g. 15.00 koncert kolęd w wykonaniu Artystów Scen Śląskich.
  2. Dziś również kolejne Spotkanie Rodzinne, które odbędzie się w kaplicy pod kościołem NSPJ. Gościem będą przedstawiciele „Skautów Króla”, którzy zaproponują ciekawą propozycję formacyjną dla młodych.
  3. W środę o 18.00 jesteśmy zaproszeni do OO. Franciszkanów z Płoni na Mszę św. oraz do nawiedzenia stajenki i modlitwę, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Dojazd we własnym zakresie. Zachęcamy do licznego udziału całe rodziny. Tego dnia przypada też 52 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Alojzego Spyrki. Msza św. za † Proboszcza oraz w int. rodzin naszej Parafii będzie celebrowana u OO. Franciszkanów, w naszym kościele nie będzie Eucharystii w środowy wieczór.
  4. W czwartek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia, by modlić się o jedność Chrystusowego Kościoła.
  5. Młodych zapraszamy w sobotę na czuwanie, które odbędzie się w klasztorze Annuntiata. Rozpoczęcie o g. 20.00.
  6. W przyszłą niedzielę o 8.00 będzie Msza św. w int. ks. Daniela w dniu urodzin. Zapraszamy do udziału i modlitwy w int. ks. Daniela.
  7. W tym tygodniu do czwartku będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe. Kolęda dodatkowa dla tych, których nie było w domu, a chcą jeszcze księdza przyjąć, będzie w czwartek od 15.30 i w sobotę od g. 10.00. Zapisy w zakrystii albo mailowo albo telefonicznie.
  8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. W imieniu s. Bernardy i dzieci – misyjnych kolędników, dziękujemy za złożone ofiary na rzecz dzieci z Kolumbii. Dziękujemy również za ofiary kolędowe składane księdzu i naszym ministrantom. W przyszłą niedzielę kolekta pokolędowa na nowe ławki w naszym kościele.
  9. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne na porannych Mszach św. w środę, czwartek i w piątek. Kto chciałby zamówić którąś z tych intencji, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii wydanie specjalne Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła”.