Ogłoszenia Parafialne 21 – 28 stycznia 2024r.

  1. Dzisiejsza III Niedziela Zwykła jest Niedzielą Słowa Bożego. Niech będzie przypomnieniem o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią Kościoła.
  2. We wtorek o 18.00 w klasztorze Annuntiata będzie sprawowana Msza św. przez wstawiennictwo Św. Charbela. Zainteresowanych duchowością Św. Charbela zapraszamy do udziału.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
  4. W czwartek zapraszamy dzieci na ostatnią przed feriami Mszę św. szkolną o g. 18.00. Podczas tej Mszy dzieciom I komunijnym zostanie poświęcona i przekazana świeca, z którą pójdą do I Komunii Św. Tego dnia przypada Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła, które kończy Tydzień Ekumeniczny w Kościele.
  5. W sobotę od 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych w parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii albo telefonicznie.
  6. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę pokolędową przeznaczoną na nowe ławki w naszym kościele. Dziękujemy też za ofiary składane na ten cel podczas odwiedzin kolędowych. W imieniu naszych ministrantów również dziękujemy za kolędowe poczęstunki i ofiary, które przeznaczą na wyjazdy feryjno-wakacyjne. Podsumowanie tegorocznej kolędy będzie w przyszłą niedzielę. Kolekta za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień będzie też zbiórka do puszek dla poszkodowanej przez pożar rodziny w parafii ks. Adama Gromady w Kolnicy. Ks. Adam zwrócił się do nas z prośbą, abyśmy wsparli odbudowę spalonego dachu.
  7. W sobotę o 18.00 mamy wolną intencję mszalną. Kto chciałby ją zamówić, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
  8. Informujemy, że w najbliższą sobotę 27 stycznia o 19.00 rozpocznie się przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych (nieobjętych katechezą szkolną). Chętni do przyjęcia tego sakramentu powinni uczestniczyć w katechezach przez pięć kolejnych sobót. Miejsce przygotowania: dom katechetyczny przy parafii Najśw. Serca Pana w Raciborzu. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.
  9. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci kolejne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i List Parafialny. W zakrystii wydanie specjalne Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła”.
  10. Dziś Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. W związku z tym wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia. Ofiarowana modlitwa, nasze dobre życie i okazywana Wam wdzięczność niech będzie Waszą największą radością. Życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Św. Anny i Św. Joachima.