Ogłoszenia Parafialne 04 – 11 lutego 2024r.

 1. Dziś V Niedziela Zwykła. O 17.15 zapraszamy na nieszpory połączone ze zmianą tajemnic różańcowych męskiej Róży Św. Józefa.
 2. Jutro wspomnienie Św. Agaty. Na zakończenie Mszy św. będziemy święcić chleb i wodę ku Jej czci.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
 4. W sobotę o g. 10.00 będzie sprawowana Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chorych i z błogosławieństwem lourdzkim. Wszystkich seniorów naszej parafii oraz chorych, których można do kościoła przywieźć zapraszamy do udziału. Prosimy rodzinę albo sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła. Po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na poczęstunek do salki kominkowej. Więcej informacji związanych z przyjmowaniem Sakramentu Chorych zamieszczamy dziś w Liście Parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę o 13.30 będzie Msza św. z udzielaniem Chrztu Św. oraz w int. rocznych dzieci. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 6. W przyszłą niedzielę od g. 14.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem.
 7. W poniedziałek i w piątek o 6.30 mamy wolne intencje mszalne. Kto chciałby zamówić którąś z tych intencji, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
 8. Informujemy, że za dwa tygodnie, od I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje. Prosimy, by zarezerwować sobie czas i licznie w tych duchowych ćwiczeniach uczestniczyć.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz poszkodowanych przez pożar parafian w Kolnicy k. Grodkowa – na ten cel w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 5340zł. Za tydzień kolekta na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
 10. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz osób chorych albo na fundację ochrony życia. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.
 11. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby samotne i nie tylko na spotkania przy herbatce. Spotkania odbywają się w I, II, i III wtorek miesiąca od 15.00 – 17.00 w domu katechetycznym na I piętrze. Zapraszamy do udziału.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo Różaniec.
 13. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Lourdes informujemy, że 10 marca o 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. W najbliższym czasie prosimy o uiszczenie pozostałej należności 1650zł.