Ogłoszenia Parafialne 11 – 18 lutego 2024r.

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła – ostatnia przed Wielkim Postem. Od g. 14.30 rozpoczniemy tzw. Czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem – to adoracja Najśw. Sakramentu, która potrwa do wieczornej Mszy św. W poniedziałek i wtorek adorację rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 9.00, a zakończymy wieczorną Eucharystią; o 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi św. Dziś zapraszamy grupy parafialne, a jutro i we wtorek mieszkańców poszczególnych ulic. Porządek adoracji podany jest w gablotce i na parafialnej stronie.
 2. Dziś także rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy, aby Wielki Post wykorzystać jako czas ekspiacji za grzechy pijaństwa, modlitwy o trzeźwość i zachęty do walki z nałogiem alkoholizmu.
 3. Próba scholi dorosłych w poniedziałek o 19.30. Jednocześnie informujemy, że schola prowadzi czynny nabór nowych członków i zaprasza zainteresowanych śpiewem.
 4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Przypominamy również, że w czasie Postu każdy katolik powinien podjąć uczynki pokutne, powstrzymać się od udziału w zabawach tanecznych i uczestniczyć w rekolekcjach. W Środę Popielcową Msze św. będą: 6.30, 9.00, 15.30, 16.45 (dla dzieci) i o 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy) oraz abstynencja od napojów alkoholowych.
 5. Zapraszamy również na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30 (po Drodze Krzyżowej Msza św. szkolna)
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży – w piątek o g. 19.30
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o g. 17.00
 6. W sobotę zapraszamy młodych na kolejne czuwanie młodzieżowe. Rozpoczęcie o 20.00 w klasztorze Annuntiata.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się 4-dniowe rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas na rekolekcyjne spotkania. Program rekolekcji będzie opublikowany w Liście Parafialnym, w gablotce i na stronie parafialnej.
 8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. W Środę Popielcową na prośbę Episkopatu Polski będziemy zbierać ofiary na rzecz ogarniętych wojną mieszkańców Ukrainy. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe ławki w naszym kościele.
 9. W poniedziałek o 9.00 i w środę o 6.30 mamy wolną intencję mszalną. Kto chciałby ją zamówić, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
 10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo Różaniec oraz wydanie specjalne Gościa Niedzielnego(14zł) poświęcone okresowi Wielkiego Postu. Dla dzieci mamy również wielkopostne skarbonki, które są na stoliku z prasą.
 11. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Lourdes informujemy, że 10 marca o 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. W najbliższym czasie prosimy o uiszczenie pozostałej należności.
 12. W lipcu będziemy organizować 3–dniową pielgrzymkę autokarową do Wiednia, Melku, Mariazell i Ołomuńca. Zapraszamy do zapoznania się z programem i udziału. Koszt 990zł. Zapisy wraz zaliczką 500zł w zakrystii.
 13. Informujemy, że z tyłu kościoła pod ławką z prasą wystawiony będzie karton na zużyte świece, tzw. woskowy złom zamienimy na nowy paschał do kościoła.