Ogłoszenia Parafialne 18 – 25 lutego 2024r.

 1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje, które poprowadzi o. Jarosława Zatoka, Franciszkanin z Wrocławia. Witamy Ojca w naszej parafii i życzymy mocy i światła Ducha Św. Porządek spotkań i spowiedzi rekolekcyjnej podany jest w „Liście Parafialnym”, na stronie internetowej i w gablocie. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich będą podczas Eucharystii o 9.00 i 18.00. Dla dzieci klas I-III w poniedziałek o g. 16.45, dla klas IV-VI we wtorek o g. 16.45. Klasy VII, VIII i ponadpodstawowe oraz starszą młodzież zapraszamy w poniedziałek o 19.00. Nauka stanowa dla małżonków i rodziców we wtorek i środę o g. 19.00. Od poniedziałku do środy będzie Godzina Miłosierdzia o g. 15.00.
 2. Dziś Msza św. z 13.30 będzie sprawowana o 13.45, a o g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Również w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży – w piątek o g. 19.30
 4. Siostry z Annuntiaty zapraszają na wielkopostny dzień skupienia: dla kobiet w przyszłą niedzielę, a dla mężczyzn 10 marca. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. g. 13.30. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy.
 5. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na nowe ławki w naszym kościele. Podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiarę na kwiaty i dekorację Bożego Grobu. W środę, na zakończenie rekolekcji, na ręce o. Jarosława złożymy ofiarę na potrzeby Zgromadzenia Ojców Franciszkanów. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie bieżących rachunków naszej parafii.
 6. W piątek o 6.30 mamy wolną intencję mszalną. Kto chciałby ją zamówić, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Wyrazem naszej odpowiedzialności za misje będzie modlitwa w intencji misjonarzy oraz zbiórka do puszek na Misje w Kościele.
 8. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci wielkopostne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i List Parafialny. W zakrystii: wydanie specjalne Gościa Niedzielnego(14zł) poświęcone okresowi Wielkiego Postu.
 9. W lipcu (26 – 28.07) będziemy organizować 3–dniową pielgrzymkę autokarową do Wiednia, Melku, Mariazell i Ołomuńca. Zapraszamy do zapoznania się z programem i udziału. Koszt 990zł. Zapisy wraz zaliczką 500zł w zakrystii. W zakrystii są foldery z programem pielgrzymki.
 10. Ponawiamy informację, że z tyłu kościoła pod ławką z prasą jest wystawiony karton na zużyte świece, tzw. woskowy złom zamienimy na nowy paschał do kościoła.
 11. Parafialny Zespół Caritas zachęca, by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła. Prosimy również o informację, gdyby była potrzeba kogoś wesprzeć czy w jakichś sposób pomóc, to nasz Zespół Caritas wyraża taką gotowość.