Ogłoszenia Parafialne 25 lutego – 03 marca 2024r.

 1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlitwą w intencji misjonarzy oraz ofiarą do puszek po Mszy św. wspieramy Misje w Kościele. O 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Krzysztof Deszczka, wikariusz z kościoła farnego.
 2. Dziś Siostry z Annuntiaty zapraszają kobiety na wielkopostny dzień skupienia. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. g. 13.30. Szczegóły na plakacie.
 3. Również w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Młodzież (od kl. VIII) zapraszamy tym razem w piątek o 19.30 na Mszę św.
 4. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do Bierzmowania: w poniedziałek z kl. VI (grupa I), we wtorek kl. VII (grupa I), w środę kl. VII (grupa II) i w czwartek kl. VI (grupa II). Spotkania odbędą się w domu katechetycznym o g. 18.40.
 5. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne na porannych Mszach św.: we wtorek, w czwartek, piątek i w przyszłą niedzielę. Kto chciałby je zamówić, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem o 18.00 do Miłosierdzia Bożego w int. zbiorowej. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od g. 17.00.
 7. W sobotę od 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii albo telefonicznie. Przed Świętami pójdziemy jeszcze z posługą sakramentalną do chorych w sobotę 23 marca.
 8. Duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji zaprasza młodych na 3-dniowe rekolekcje ŁADOWARKA na Górze Św. Anny. Zaproszenie skierowane jest do kandydatów do Bierzmowania i starszej młodzieży. Termin: 8 – 10 marca. Zapisy przez formularz na stronie naszej parafii. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o g. 16.00.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na opłacenie bieżących rachunków parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i potrzeby Kurii Diecezjalnej. Za wszelką ofiarność składamy serdeczne podziękowania.
 10. Parafialny Zespół Caritas zachęca również, by wesprzeć osoby uboższe darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.
 11. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz osób chorych, zwłaszcza dla naszego parafianina Sebastiana. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem oraz wydanie specjalne Gościa Niedzielnego(14zł) poświęcone okresowi Wielkiego Postu.
 13. Informujemy, że z tyłu kościoła pod ławką z prasą wystawiony jest karton na zużyte świece, tzw. woskowy złom zamienimy na nowy paschał do kościoła.