Ogłoszenia Parafialne 01 – 07 kwietnia 2024r.

 1. Dziś Poniedziałek Wielkanocny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy KUL. Zachęcamy do przedłużenia wielkanocnej radości poprzez udział we Mszy św. w kolejnych dniach Oktawy. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Od jutra do soboty będziemy kontynuować nowennę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najśw. Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a o 17.45. koronka. Dzisiaj koronka o g. 15.00.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W czwartek zapraszamy dzieci na g. 18.00 na Mszę św. szkolną, a młodzież w piątek na g. 19.30.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o powołania. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji zbiorowej.
 6. W sobotę dzieci I komunijne będą mieć katechezę z ks. proboszczem w kościele: kl. IIIa – g. 10.30, kl. IIIb – g. 11.15 i kl. IIIc – g. 12.00.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O g. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego prowadzone przez scholę UNISONO.
 8. Dzieci, które w skarbonkach wielkopostnych zbierały jałmużnę proszone są o przyniesienie skarbonek do kościoła w przyszłą niedzielę o g. 11.00. Przypominamy, że tegoroczna ofiara to dar juniora dla seniora.
 9. Czas Wielkanocy wzbudza w nas pragnienie bliższej relacji ze Zbawicielem. Okazją do tego może być cykl 9 spotkań pogłębiających więź z Bogiem zwanych Seminarium Odnowy Wiary, na które zaprasza parafia Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. W czasie każdego spotkania planowana jest modlitwa, dzielenie się doświadczeniem wiary oraz katecheza, którą głosić będą kapłani z naszej diecezji. Spotkania będą odbywać się w kościele farnym w kolejne środy po wieczornej mszy świętej. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę o godz. 18.30.
 10. Kończąc wielkanocne uroczystości pragniemy podziękować wszystkim Parafianom i naszym Gościom za udział w Triduum Paschalnym. Bóg zapłać naszym Księżom za przewodniczenie liturgii i posługę w konfesjonale. Dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu i wystrój ołtarzy; Pani Lidii za kompozycje kwiatowe i dekoracje Bożego Grobu. Bóg zapłać całej służbie liturgicznej i szafarzom, Panom Józefowi i Brunonowi za służbę w zakrystii oraz naszym organistom, scholi dorosłych i orkiestrze za oprawę muzyczną i śpiew, dziękujemy zaangażowanym w Liturgię Słowa podczas Triduum i sprzątającym nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, kościołów w Ziemi Świętej oraz za dzisiejszą kolektę na KUL. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Caritas naszej diecezji.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny.
 12. Ponawiamy informację, że nasz parafianin diakon Brat Pio Michała Bulenda jest kandydatem do przyjęcia święceń kapłańskich, które przyjmie 13 kwietnia w Nysie. Zachęcamy do udziału w uroczystości święceń. Zapisy na wyjazd do Nysy w zakrystii. Koszt 60zł.
 13. Pielgrzymów udających się do Grecji informujemy, że linia lotnicza anulowała lot do Aten w dniu 16 września br. i nasza pielgrzymka musi się odbyć o jeden dzień później. Więc nowy termin jest od 17 – 24 września. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu do Lourdes i do Grecji publikujemy na naszej stronie. Gdyby był ktoś zainteresowany pielgrzymką do Guadelupe w Meksyku w styczniu przyszłego roku, to folderki informacyjne są w zakrystii.