Ogłoszenia Parafialne 03 – 10 marca 2024r.

 1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. O 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Również w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży (od kl. VIII) w piątek o 19.30
 3. Próba scholi dorosłych w poniedziałek o 19.30 w salce.
 4. We worek o 18.40 zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Spotkanie odbędzie się w salce kominkowej. Tematem będą: „Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego”.
 5. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszamy na spotkanie do kościoła w środę o g. 18.40. Natomiast dzieci I komunijne będą mieć katechezę z ks. proboszczem w kościele w sobotę: kl. IIIa – g. 10.30, kl. IIIb – g. 11.15 i kl. IIIc – g. 12.00. Przymiarka strojów I komunijnych dla dzieci będzie w sobotę o 13.00 w salce kominkowej.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – o g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych.
 7. W piątek o 18.00 zapraszamy na Eucharystię w int. Kobiet naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielanie Chrztu Św. oraz w int. rocznych dzieci. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 9. Mamy wolne intencje mszalne na porannych Mszach św.: w piątek i w sobotę. Kto chciałby je zamówić, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
 10. W niedzielę 17 marca w salce kominkowej o 15.30 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej.
 11. Duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji zaprasza młodych na 3-dniowe rekolekcje ŁADOWARKA na Górze Św. Anny. Zaproszenie skierowane jest do kandydatów do Bierzmowania i starszej młodzieży. Termin: 8 – 10 marca. Zapisy do wtorku przez formularz na stronie naszej parafii. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele w piątek o g. 16.00.
 12. Pielgrzymów wyjeżdżających w maju do Lourdes zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach. Spotkanie odbędzie się o g.18.00 w sali audiowizualnej w domu katechetycznym na II piętrze.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium Duchowne i potrzeby Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
 14. Parafialny Zespół Caritas zachęca, by wesprzeć osoby uboższe darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.
 15. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz osób chorych, zwłaszcza dla naszego parafianina Sebastiana. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.
 16. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem oraz kolejne wydanie „Gościa Niedzielnego” z cyklu „Historia Kościoła”.
 17. Informujemy, że jeszcze w tym tygodniu będziemy zbierać stare, zużyte świece. Z tyłu kościoła pod ławką z prasą wystawiony jest na to karton.