Ogłoszenia Parafialne 10 – 17 marca 2023r.

 1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu – LAETARE. Siostry z Annuntiaty zapraszają mężczyzn na wielkopostny dzień skupienia. Rozpoczęcie o g. 9.00. W naszym kościele o 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do udziału.
 2. Po nabożeństwie, o 18.00 zapraszamy pielgrzymów wyjeżdżających w maju do Lourdes na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sali audiowizualnej w domu katechetycznym na II piętrze.
 3. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie „Biblia w rodzinie Ulmów”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj w kaplicy pod kościołem NSPJ o g. 16.00.
 4. Również w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży (od kl. VIII) w piątek o 19.30
 5. Parafia NSPJ zapraszana na Raciborski Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie w sobotę o g. 19.30.
 6. Duszpasterską Radę Parafialną i Radę Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o g. 15.30 do salki kominkowej.
 7. Informujemy, że 13 kwietnia u oo. Franciszkanów w Nysie odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich naszego br. Pio, a następnego dnia będą Jego Prymicje. Zachęcamy do udziału w uroczystości święceń. Będziemy organizować wspólny wyjazd do Nysy. Zapisy w zakrystii. Koszt 60zł.
 8. Informujemy również, że uroczystość Bierzmowania odbędzie się 22 kwietnia (poniedziałek) o g. 18.30 w Rudniku.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. Za wszelką ofiarność składamy serdeczne podziękowania.
 10. Parafialny Zespół Caritas zachęca również, by wesprzeć osoby uboższe darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.
 11. Na prośbę Episkopatu Polski od soboty przez 9 dni po każdej Mszy św. będziemy odprawiać nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 12. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz osób chorych, zwłaszcza dla naszego parafianina Sebastiana. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii: książeczki: czasopismo „Różaniec”, książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem oraz wydanie specjalne Gościa Niedzielnego z cyklu „Historia Kościoła”.