Ogłoszenia Parafialne 17 – 24 marca 2024r.

 1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do udziału.
 2. Dziś jeszcze spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej o g. 15.30 w salce kominkowej.
 3. Również w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w piątek o 19.30. W tym roku rozpoczniemy w kościele Św. Mikołaja, a zakończymy w kościele Św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Zapraszamy do udziału.
 4. We worek przypada uroczystość Św. Józefa. O g. 9.00 Msza św. w int. mężów i ojców naszej parafii, a wieczorem w int. Róży Różańcowej Św. Józefa. Zapraszamy do udziału.
 5. Informujemy, że 13 kwietnia u oo. Franciszkanów w Nysie odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich naszego br. Pio, a następnego dnia w naszym kościele o 11.00 będą Jego Prymicje. Zachęcamy do udziału w uroczystości święceń. Zapisy na wyjazd do Nysy w zakrystii. Koszt 60zł.
 6. Próba scholii dorosłych w poniedziałek o 19.30 w kościele.
 7. Młodych zapraszamy na miesięczne czuwanie w klasztorze Annuntiata. Rozpoczęcie w sobotę o g. 20.00.
 8. Chętnych Panów prosimy o pomoc w uprzątnięciu placu kościelnego w środę od 8.30, natomiast Panie zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła przed świętami w sobotę po porannej Mszy św.
 9. W sobotę od g. 8.00 świąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii albo telefonicznie.
 10. W niedzielę po Mszach św. poświęcenie palm. O g. 11.00 przy ołtarzu polowym poświęcenie palm, następnie procesja i Msza św. już w kościele.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. Dziękujemy również za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na ławki w naszym kościele. Za wszelką ofiarność składamy serdeczne podziękowania.
 12. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do Liceum Ogólnokształcącego. Zapisy odbywają się w budynku szkoły przy ulicy Cecylii 10 w Raciborzu. Szczegóły na stronie szkoły
 13. W związku z 3 rocznicą utworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 18.00 do kościoła NSPJ.
 14. Jeszcze w tym tygodniu będzie można wesprzeć osoby uboższe środkami czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.
 15. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, i List Parafialny. W zakrystii: książeczki: czasopismo „Różaniec”, książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem oraz wydanie specjalne Gościa Niedzielnego z cyklu „Historia Kościoła”.
 16. W zakrystii mamy również świece na wielkanocny stół w cenie 10 zł i 8 zł. Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii.