Ogłoszenia Parafialne 08 – 14 kwietnia 2024r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocna i Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O g. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego prowadzone przez scholę UNISONO. Za udział w nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzieci, które w skarbonkach wielkopostnych zbierały jałmużnę proszone są o przyniesienie skarbonek do kościoła na Mszę św. o 11.00. Za te ofiary przeznaczone na Caritas dziękujemy.
 3. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. Dodatkowa Eucharystia o g. 9.00. Podczas wieczornej Mszy św. będzie obrzęd podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Stosowne materiały dotyczące duchowej adopcji są na stoliku z prasą. Zachęcamy do tej formy troski o ludzkie życie.
 4. Również jutro nasze Siostry z Annuntiaty obchodzą swoją uroczystość odpustową. Suma odpustowa w klasztornej kaplicy o g. 16.00.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.
 6. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na katechezy formacyjne: w poniedziałek kl. VI grupa I, we wtorek kl. VII grupa I i kl. VIII, w środę kl. VII grupa II, a w czwartek kl. VI grupa II. Spotkania odbędą się w salce o 18.40.
 7. W czwartek zapraszamy dzieci na g. 18.00 na Mszę św. szkolną, a młodzież na spotkanie w piątek o g. 19.30. W sobotę w klasztorze Annuntiata odbędzie się kolejne czuwanie dla młodzieży. Rozpoczęcie o g. 20.00.
 8. W czwartek Msza św. dla członków Wieczystej Adoracji oraz z modlitwą przez wstawiennictwo Św. Charbela – tym razem w kościele NSPJ o 18.00. Po Mszy św. konferencja
 9. W sobotę w klasztorze Annuntiata, będzie sprawowana Msza św. o g. 11.15 z obrzędem przyjęcia szkaplerza. Zapraszamy do udziału.
 10. W sobotę o g. 11.00 w kościele Św. Elżbiety w Nysie przyjmie święcenia kapłańskie nasz diakon br. Pio Michał Bulenda. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 8.30. Prosimy o modlitwę w int. diakonów przygotowujących się do święceń.
 11. Natomiast w przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy przeżywać PRYMICJE. Z tej racji będzie nieco zmieniony niedzielny porządek: Msza św. z 9.30 będzie o 9.15, a Mszy św. o 12.30 nie będzie. Nabożeństwo popołudniowe Prymicjant będzie odprawiał w Krzanowicach (w naszym kościele nabożeństwa nie będzie). My Prymicjanta będziemy gościć w niedzielę 28 kwietnia – wtedy będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. W następny poniedziałek 15 kwietnia o 16.00 będzie Msza św. w int. wszystkich dobrodziejów o. Pio, a po Mszy św. Prymicjant zaprasza na poczęstunek do salki.
 12. Procesja do kościoła z Prymicjantem wyruszy z plebanii o 10.45. Zapraszamy do udziału w prymicjach i prosimy o pomoc w dekorowaniu obejścia kościoła w sobotę o g. 16.00. Natomiast w najbliższy wtorek od 8.30 prosimy Panów do pomocy w porządkowaniu placu kościelnego i do demontażu świątecznych dekoracji w kościele.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Caritas naszej diecezji. Dziękujemy również dzieciom za ofiary z wielkopostnych skarbonek. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej.
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo „Różaniec”.
 15. Pielgrzymów udających się do Grecji prosimy o wpłatę II raty w wysokości 2000zł (kto ma nadpłatę z wyjazdu do Ziemi Św. wpłaca 1000zł). Informujemy również, że na pielgrzymkę do Meksyku, w styczniu przyszłego roku, pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. W zakrystii są do pobrania folderki informacyjne.