Ogłoszenia Parafialne 14 – 21 kwietnia 2024r.

  1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii PRYMICJE o. Pio Michała Bulendy. O 10.45 wyruszy procesja z plebanii do kościoła z prymicjantem i rozpocznie się uroczysta Msza św. Zapraszamy do udziału. Z racji prymicji nieco zmieniony jest niedzielny porządek: Msza św. z 9.30 będzie o 9.15, a Mszy św. o 12.30 nie będzie. Nabożeństwo popołudniowe Prymicjant będzie odprawiał w Krzanowicach (w naszym kościele nabożeństwa nie będzie). My Prymicjanta będziemy gościć w niedzielę 28 kwietnia – wtedy będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Jutro o 16.00 o. Pio będzie odprawiał Mszę św. w int. wszystkich dobrodziejów, którzy w drodze do ołtarza go wspierali. Zapraszamy więc Parafian i grupy modlitewne do udziału. Po tej Mszy św. Prymicjant zaprasza na poczęstunek do salki.
  2. W czwartek zapraszamy dzieci na g. 18.00 na Mszę św. szkolną, a młodzież na spotkanie w piątek o g. 19.30.
  3. Kandydaci do Bierzmowania z kl. VIII będą mieć spotkanie w salce we wtorek o 18.40, a w czwartek o 18.45 w Rudniku będzie próba przed Bierzmowaniem.
  4. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie poświęcone Świętości Nienarodzonego Życia. Spotkanie odbędzie się w kaplicy pod kościołem NSPJ o 16.00. Informujemy również, że w Brennej odbędzie się weekendowe spotkanie dla rodzin w dn. 24-26 maja br. Zapisy przez formularz na stronie parafii NSPJ.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie w Kościele 61 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W naszej parafii będziemy gościć s. Faustynę ze Wspólnoty Błogosławieństw w Strzelcach Opolskich, która podzieli się z nami świadectwem swojego powołania i życia we wspólnocie zakonnej. Po Mszach św. będziemy wspierać materialnie Dom Jezusa Miłosiernego w Strzelcach Opolskich. Będzie można zakupić ikony, które Siostry piszą albo pamiątkowe świece na prezent.
  6. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. Dziękujemy również dzieciom za ofiary z wielkopostnych skarbonek. W 20 skarbonkach było 845zł. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii.
  7. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo „Różaniec”.
  8. Pielgrzymów udających się do Grecji prosimy o wpłatę II raty w wysokości 2000zł (kto ma nadpłatę z wyjazdu do Ziemi Św. wpłaca 1000zł). Informujemy również, że na pielgrzymkę do Meksyku, w styczniu przyszłego roku, pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. W zakrystii są do pobrania folderki informacyjne.