Ogłoszenia Parafialne 21 – 28 kwietnia 2024r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna. To Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w Kościele 61 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W naszej parafii serdecznie witamy s. Faustynę ze Wspólnoty Błogosławieństw w Strzelcach Opolskich, która dzieli się z nami świadectwem swojego powołania i życia we wspólnocie zakonnej. Po Mszach św. będziemy wspierać materialnie Dom Jezusa Miłosiernego w Strzelcach Opolskich – będzie można też zakupić ikony, które Siostry piszą i pamiątkowe świece na prezent.
 2. O 17.15 zapraszamy razem z s. Faustyną na nabożeństwo adoracyjne w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w int. pasterzy Kościoła.
 3. W poniedziałek w kościele w Rudniku o 18.30 będzie sprawowana Msza św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania. Z naszej parafii do tego sakramentu przystąpi 6 osób z kl. VIII. Zapraszamy do udziału rodziny naszych kandydatów.
 4. We wtorek przypada uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona naszej ojczyzny, a w czwartek święto Św. Marka Ewangelisty. Zapraszamy do udziału we Mszy św.
 5. W czwartek o g. 18.00 Msza św. szkolna. Młodzież, w tym nowo wybierzmowanych, zapraszamy na nabożeństwo do kościoła w piątek o g. 19.30.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz o. Pio będzie nam głosił kazania i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Podczas błogosławieństwa zachęcamy, by ofiarą wesprzeć naszego neoprezbitera.
 7. Dekanalne duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd autokarem na Wielkanocne spotkanie młodych w Opolu pod hasłem „Wybrani”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Wyjazd autobusem o 14.20 z parkingu przy naszym kościele. Zapisy przez formularz podany na stronie parafialnej. Zachęcamy młodych do udziału.
 8. W sobotę na porannej Mszy św. mamy wolną intencję mszalną. Kto chciałby ją zamówić proszony jest za chwilę do zakrystii.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii. Raz jeszcze dziękujemy dzieciom za ofiary z wielkopostnych skarbonek na Caritas. W 20 skarbonkach było 845zł. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na ławki w kościele.
 10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo „Różaniec” i kolejne wydanie Gościa Niedzielnego z cyklu „Historia Kościoła” poświęcone Miriam z Nazaretu (12zł).
 11. Pielgrzymów wyjeżdżających do Lourdes informujemy, że pielgrzymkę rozpoczynamy 2 maja: o 6.15 pakowanie bagaży, o 6.30 Msza św. w naszym kościele i bezpośrednio po Eucharystii wyjazd na lotnisko do Krakowa. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu są zamieszczone na stronie naszej parafii.