Ogłoszenia Parafialne 28 kwietnia – 05 maja 2024r.

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Nasz neoprezbiter o.Pio po Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego. Zachęcamy więc, by podejść za chwilę do balasek po błogosławieństwo i też w duchu wdzięczności ofiarą wesprzeć naszego neoprezbitera.
  2. O 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory z modlitwą o powołania i za powołanych.
  3. W środę przypada wspomnienie Św. Józefa, Rzemieślnika. O g. 17.30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy do udziału w majówkach całe rodziny: dzieci, młodzież i dorosłych. W dni powszednie nabożeństwa będą o 17.30, a w niedzielę o 17.15.
  4. Wyjątkowo 1 maja (w środę) od g. 8.00 będą miesięczne odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie
  5. W czwartek, tym razem o 18.00, Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, potem Msza św. i Godzinki. Z racji nowego miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i o 11.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Dziękując Matce Bożej za szczególną obecność w historii naszej ojczyzny zapraszamy na Eucharystię. Tego dnia nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również, by wywiesić naszą narodową flagę.
  7. Od maja w naszym sanktuarium rozpoczyna się czas pielgrzymkowy: w najbliższą sobotę o 13.00 będziemy gościć pielgrzymkę z Parafii Krzanowice.
  8. W czwartek 2 maja grupa naszych Parafian wyjeżdża na pielgrzymkę do Lourdes. O 6.15 pakowanie bagaży, o 6.30 Msza św. w naszym kościele i bezpośrednio po Eucharystii wyjazd na lotnisko do Krakowa. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu są zamieszczone na stronie naszej parafii. Pozostających w parafii prosimy o modlitwę, my również duchowo złączenie będziemy polecać rodziny naszej parafii Matce Bożej.
  9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na ławki w kościele. Dziękuje również s. Faustyna ze Wspólnoty Błogosławieństw za złożone przed tygodniem ofiary. Dziękuje także za zakupione ikony i świece. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo kolejne wydanie Gościa Niedzielnego z cyklu „Historia Kościoła” poświęcone Miriam z Nazaretu (12zł), są także książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem.