Ogłoszenia Parafialne 05 – 12 maja 2024r.

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Od poniedziałku do środy będziemy obchodzić tzw. Dni Krzyżowe. To czas modlitwy o obfite plony ziemi i o Boże błog. w pracy. W procesjach błagalnych do krzyża połączonych z nabożeństwem majowym będziemy te łaski wypraszać: w poniedziałek o 17.15 pójdziemy do krzyża przy światłach, we wtorek o 17.15 do krzyża przy kwiaciarni, a w środę procesja będzie po porannej Mszy św. do krzyża przy kościele.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 17.15. W środę podczas majówki nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W środę przypada uroczystość Św. Stanisława, Biskupa, głównego Patrona Polski.
 5. W tym tygodniu odbędą się pierwsze próby dla dzieci I komunijnych: w czwartek i w piątek o g. 18.40. Obecność na próbach obowiązkowa. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą książeczkę.
 6. W sobotę o 11.00 będziemy gościć pielgrzymkę z parafii Łubowice.
 7. W sobotę o 18.00 Msza św. w int. Róż Różańcowych, a po Eucharystii spotkanie w salce kominkowej.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O 9.30 Msza św. w int. Męskiej Róży Św. Józefa, natomiast o 11.00 będziemy gościć pielgrzymkę z parafii oo. Franciszkanów na Płoni. O 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają chrzcić dzieci w tym miesiącu, w sobotę o 19.00 w kościele.
 9. Informujemy, że w tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada 30 maja. Ołtarze Bożego Ciała będą: I – przy krzyżu na ul. Mariańskiej, II – przy krzyżu na ul. Żółkiewskiego, III – przy Annuntiacie i IV – przy ołtarzu polowym. Prosimy Parafian o pomoc w dekorowaniu tych ołtarzy. Zbiórka do puszek na dekoracje i kwiaty Bożego Ciała zostanie przeprowadzona w niedziele 19 i 26 maja po Mszach św.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo „Różaniec” i kolejne wydanie Gościa Niedzielnego z cyklu „Historia Kościoła” poświęcone Miriam z Nazaretu (12zł), są również książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem.