Ogłoszenia Parafialne 12 – 19 maja 2024r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy parafian i gości na I w tym roku nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca (bolesna i chwalebna), o 18.00 uroczysta Msza św., po Eucharystii różaniec (część radosna) i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium.
 3. W tym tygodniu odbędą się kolejne próby dla dzieci I komunijnych: we wtorek i w środę o g. 18.40. Obecność na próbach obowiązkowa. Prosimy, by dzieci przyniosły książeczkę.
 4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na katechezę. Klasa VI: gr. I we wtorek, gr. II w czwartek, kl. VII: gr. I w środę, a gr. II w czwartek. Spotkania odbędą się w salce o godz. 18.40.
 5. Próba scholii dorosłych w poniedziałek po nabożeństwie fatimskim.
 6. Młodych zapraszamy na miesięczne czuwanie do klasztoru Annuntiata w sobotę od godz. 20.00. Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza również na święto młodzieżowe na Polach Lednickich. Wyjazd w nocy z 31 maja na 1 czerwca o godzinie 3.00, powrót w niedzielę w godzinach porannych. Koszt 180 zł. Zapisy przez formularz na stronie naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Św., a w naszej parafii to dzień I Komunii Św. Msza św. I komunijna o g. 10.45. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o udział w Eucharystii o innej godzinie albo w sobotę wieczorem. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci i ich rodzin o 16.00. Majówka dla wszystkich o wyjątkowo o godz. 17.30.
 8. W piątek po wieczornej Mszy św. prosimy rodziców dzieci I komunijnych o posprzątanie kościoła i placu kościelnego. W sobotę od g. 14.00 będzie I spowiedź dla dzieci.
 9. Ponawiamy informację, że w tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada 30 maja. Ołtarze Bożego Ciała będą: I – przy krzyżu na ul. Mariańskiej, II – przy krzyżu na ul. Żółkiewskiego, III – przy Annuntiacie i IV – przy ołtarzu polowym. Prosimy Parafian o pomoc w dekorowaniu tych ołtarzy. Zbiórka do puszek na dekoracje i kwiaty na ołtarze Bożego Ciała zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę oraz 26 maja po Mszach św.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na opłacenie bieżących rachunków parafii. Dziś jeszcze na prośbę ks. Biskupa zbiórka do puszek na budujący się w Opolu kościół Św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe ławki w kościele.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo „Różaniec” i kolejne wydanie Gościa Niedzielnego z cyklu „Historia Kościoła” poświęcone Miriam z Nazaretu (12zł), są również książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem.