Ogłoszenia Parafialne 19 – 26 maja 2024r.

  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny w Kościele. W naszej parafii to Dzień I Komunii Św. Msza św. I komunijna o 10.45. Nabożeństwo dla dzieci i ich rodzin o 16.00, a majówka dla wszystkich wyjątkowo o g. 17.30.
  2. Od jutra w tzw. „Białym Tygodniu” zapraszamy dzieci i ich bliskich do udziału w majówce o 17.30 i Mszy św. o 18.00.
  3. W poniedziałek II dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła – dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Jutrzejsze święto to też Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o Boże błog. w pracy. Ks. Biskup zaprasza rolników na Mszę św. do kościoła Św. Krzyża w Gródczankach o godz. 15.00.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Wieczorna Msza św. w int. Róży Różańcowej Wspomożenia Wiernych.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Św. Podczas Mszy św. o g. 9.30 będziemy gościli pielgrzymów z parafii Św. Jana Chrzciciela na Ostrogu.
  6. Również w przyszłą niedzielę dzieci z kl. IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Msza św. w int. dzieci i ich rodzin o g. 11.00. Próba przed uroczystością w czwartek o 18.40, a spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od g. 16.00.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy Parafian, zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami na rowerową pielgrzymkę do Gródczanek k. Pietrowic Wlk. – będzie to wspólne świętowanie Dnia Matki i Dnia Dziecka. O g. 16.00 przy kościele Św. Krzyża będzie nabożeństwo majowe, a po majówce ognisko z pieczeniem kiełbasy. Wyjeżdżamy indywidualnie, również prowiant we własnym zakresie. Osoby, które nie pojadą na rowerze prosimy o przybycie samochodem. W naszym kościele nabożeństwa majowego tym razem nie będzie.
  8. Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza również na święto młodzieżowe na Polach Lednickich. Wyjazd w nocy z 31 maja na 1 czerwca o godzinie 3.00, powrót w niedzielę w godzinach porannych. Koszt 180 zł. Zapisy przez formularz na stronie naszej parafii. W najbliższy piątek zapraszamy młodych na spotkanie do salki o 19.30.
  9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na nowe ławki w kościele. Dziś jeszcze i w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę kolekta będzie postną jałmużną z całego roku, którą przekażemy do dyspozycji Księdza Biskupa.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii wydanie specjalne Gościa Niedzielnego (14zł), są również książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem.