Ogłoszenia Parafialne 26 maja – 02 czerwca 2024r.

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i zarazem Dzień Matki. Wszystkim Matkom składamy najlepsze życzenia, byście były dumne ze swoich dzieci i cieszyły się szczególną opieką Matki Bożej. Podczas Mszy św. o g. 9.30 będziemy gościli pielgrzymów z parafii Św. Jana Chrzciciela na Ostrogu.
  2. O 11.00 Msza św. w int. dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. Popołudniu zapraszamy Parafian, zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami na rowerową pielgrzymkę do Gródczanek k. Pietrowic Wlk. Najpierw o g. 14.30 spotkamy się przy ognisku z pieczeniem kiełbasy, a o 16.00 przy kościele Św. Krzyża będzie nabożeństwo majowe w int. matek prowadzone przez miejscowy zespół. Wyjeżdżamy indywidualnie, również prowiant, kawa i ciasto we własnym zakresie. Osoby, które nie pojadą na rowerze prosimy o przybycie samochodem. Ze względu na zmieniony nieco program, nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie o zwykłej porze – 17.15.
  3. W poniedziałek próba scholii dorosłych o 19.30 w salce.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. o g. 9.00 przy ołtarzu polowym. Po Mszy wyruszy eucharystyczna procesja do czterech ołtarzy. Dzieci z klas III zapraszamy w strojach komunijnych, a młodsze dzieci do sypania kwiatków. Pozostałe Msze św. w Boże Ciało będą o 6.30, 8.00 i około 11.30 (bezpośrednio po procesji) oraz wieczorem o 18.00.
  5. Bardzo prosimy o płatki kwiatów dla dzieci i pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Okna naszych mieszkań na trasie procesji prosimy przyozdobić obrazami, symbolami religijnymi i flagami. Młodzież i dorosłych prosimy o pomoc przy farbowaniu trocin we wtorek od g. 17.00. Przypominamy, że w tym roku pójdziemy najpierw drogą przy szkolnym boisku, a potem ulicami: Żorską, Ocicką, Mariańską, Żółkiewskiego, Chodkiewicza i Starowiejską. Procesję zakończymy przy ołtarzu polowym. Od piątku po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne. Od 17.30 adoracja, a o 17.45 procesja wokół kościoła.
  6. W uroczystość Bożego Ciała parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie o g. 19.30.
  7. W piątek przypada Święto Nawiedzenia NMP. W naszym kościele to dzień całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Adorację rozpocznie Msza św. o g. 9.00 w int. żyjących i ++ Parafian; po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa. Ramowy porządek adoracji podajemy w gablotce i na stronie internetowej. Ks. Biskup na ten piątek udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i seniorów w naszej parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii albo telefonicznie.
  9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę – postną jałmużną z całego roku, którą przekażemy do dyspozycji Księdza Biskupa. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała. Dziękujemy dzieciom I komunijnym i ich rodzicom za złożone ofiary na rzecz dzieci z krajów misyjnych: w 44 kopertach było 2149zł. W Boże Ciało kolekta na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę będziemy gościć diakona z naszego opolskiego seminarium, który będzie głosił kazania i kolekta również będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” i nasz List Parafialny, a dla dzieci kolejne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego”. W zakrystii wydanie specjalne Gościa Niedzielnego (14zł), są również książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem.