Ogłoszenia Parafialne 02 – 09 czerwca 2024r.

 1. Dziś IX Niedziela Zwykła. W naszej parafii witamy diakona ks. Krzysztofa Kapicę z naszego opolskiego Seminarium, który z racji niedzieli pastoralnej w dekanacie raciborskim głosi nam kazania. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z modlitwą o powołania i za powołanych. Na zakończenie nabożeństwa będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 2. W kolejne dni tego tygodnia, do czwartku, od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu, o 17.45 litania do NSPJ i procesja eucharystyczna. Do udziału w procesjach zapraszamy dzieci I komunijne i młodsze dziewczynki sypiące kwiaty oraz Panów do niesienia baldachimu. Prosimy też o płatki kwiatów dla dzieci. W czwartek, za zakończenie eucharystycznych procesji, zostaną poświęcone wianki, kwiaty i zioła.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. w salce kominkowej odbędzie się ostatnia przed wakacjami katecheza dla dorosłych. Temat spotkania: „Kościół a Eucharystia”. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 5. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o 18.00, a młodzież na czuwanie, które tym razem odbędzie się przy kościele NSPJ. Rozpoczęcie przy ognisku od 19.00.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. O 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem do M. Bożego w int. zbiorowej. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi: dzieci w czwartek od 17.15, również będzie okazja w piątek i w sobotę od g. 17.00.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św. i po niej Godzinki. Wieczorem o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św. i po niej spotkanie w salce kominkowej.
 8. Kandydatów do Bierzmowania z kl. VII zapraszamy na katechezę: grupa I w środę, a grupa II w czwartek. Spotkania odbędą się salce o 18.40. Kandydaci z kl. VI będą mieć spotkanie w przyszłym tygodniu.
 9. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu Św. oraz w int. rocznych dzieci z miesiąca czerwca. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie bieżących rachunków, a po Mszach św. będzie jeszcze zbiórka do puszek na misyjne potrzeby parafii ks. Marka Sobotty w Papui Nowej Gwinei, gdzie jedna z Jego parafii będzie obchodzić 100-lecie. Zafundowaliśmy już odnowienie kielichów i cyborium na Komunię Św. Zdjęcia można zobaczyć na naszej parafialne stronie.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” i nasz List Parafialny, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii wydanie specjalne Gościa Niedzielnego (14zł), są również książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem.