Ogłoszenia Parafialne 16 – 23 czerwca 2024r.

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 2. Pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu do Grecji zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 17 czerwca o 18.40 w domu katechetycznym. Bardzo prosimy o przyniesienie dowodu osobistego, a najlepiej kserokopii obydwu stron dowodu. Podczas spotkania będzie możliwość uiszczenia pozostałej należności. Można też zrobić przelew na konto naszej parafii.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież na Mszę św. dziękczynną, tym razem w czwartek o 18.00, a dzieci w piątek rano o 8.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
 5. W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Opolskiej.
 6. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza wiernych do wyruszenia na Camino. W tym roku będzie to przejście raciborskiego szlaku św. Jakuba z Raciborza na Górę Św. Anny. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o g. 14.00 w kościele Św. Jakuba na Rynku. Zapraszamy do wspólnego pójścia z Biskupem. I etap z Rynku do kościoła Św. Mikołaja, gdzie o 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę przyjdą do nas trzy pielgrzymki: o 8.00 z Bojanowa, o 10.00 z Łan i o 16.00 z parafii Św. Mikołaja.
 8. Przyszła niedziela to I niedziela wakacyjna, w związku z tym będziemy poświęcać po każdej Mszy św. (w sobotę również) samochody i modlić za kierowców oraz o bezpieczne podróże. Zachęcamy więc, by tym razem do kościoła przyjechać samochodem. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
 9. Informujemy, że Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę, w tym roku odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na nowe ławki w kościele. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 11. Bardzo dziękujemy Panom Marcinowi Koczy i Kazimierzowi Magdzińskiemu za prace przy oczyszczaniu i impregnowaniu kostki brukowej przy kościele – serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” i nasz List Parafialny, a dla dzieci kolejne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego”. W zakrystii: czasopismo „Różaniec”, wydanie specjalne Gościa Niedzielnego z cyklu Historia Kościoła oraz książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.