Ogłoszenia Parafialne 07 – 14 lipca 2024r.

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy pierwszy z odpustów maryjnych – ku czci Nawiedzenia NMP. Witamy ks. Andrzeja Ochmana, kanclerza naszej Opolskiej Kurii Diecezjalnej, który głosi nam Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.00.
 2. Dopełnieniem naszego odpustu będą Maryjne Nieszpory o g. 17.15. Zapraszamy do udziału.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W sobotę o 9.00 będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymkę z Pawłowa.
 5. W sobotę przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca (bolesna i chwalebna), o 18.00 uroczysta Msza św., po Eucharystii różaniec (część radosna) i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium.
 6. Przypominamy, że w miejsce Mszy św. o 12.30 i 13.30 jest jedna Msza o 13.00.
 7. W przyszłą niedzielę o 13.00 Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca lipca.
 8. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę, w tym roku odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, do udziału. Szczegóły na plakacie w gablotce. Zapisy w kancelarii.
 9. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne w poniedziałek o 6.30 i 18.00 oraz we wtorek i w środę o 18.00. Gdyby ktoś chciał zamówić którąś z tych intencji to zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii NSPJ w Raciborzu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca. Telefon kontaktowy i bliższe informacje na plakacie.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę odpustową na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 12. Bardzo dziękujemy Paniom i Panom, którzy sprzątali kościół i plac odpustowy oraz dekorowali nasze ołtarze. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i siły.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” i nasz List Parafialny, a dla dzieci wakacyjne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego”. W zakrystii: wydanie specjalne Gościa Niedzielnego z cyklu Historia Kościoła oraz książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.