Ogłoszenia Parafialne 24 – 31 maja 2026r.
- Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny w Kościele. W naszej parafii to Dzień Rocznicy I Komunii Św. Msza św. w int. dzieci rocznicowych i ich rodzin o 11.00. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z modlitwą do Ducha Św.
- W poniedziałek II dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła. Jutrzejsze święto to też Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o Boże błog. w pracy. Ks. Biskup zaprasza rolników na Mszę św. do kościoła Św. Krzyża w Gródczankach o godz. 15.00.
- W poniedziałek o 18.00 Msza św. w int. Grupy Misyjnej oraz w int. członków kręgów MB Pielgrzymującej. Prosimy przynieść do kościoła kapliczki Matki Bożej.
- We wtorek przypada Dzień Matki. O 18.00 Msza św. w int. żyjących i ++ matek.
- W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o g.18.00. Po tej Eucharystii zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z kl. VI na katechezę formacyjną w kościele.
- Młodych, którzy przyjęli w miniony czwartek Sakrament Bierzmowania, ich rodziców i świadków oraz obchodzących 1 rocz. Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w piątek o 19.30.
- W przyszłą niedzielę uroczystość Najśw. Trójcy. O 9.30 będzie u nas pielgrzymka z Ostroga, a od 14.00 – 18.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Natomiast o 20.00 zapraszamy na uroczyste nabożeństwo majowe, które poprowadzi zespół BelleCo z Ujazdu Śl.
- Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w XXX jubileuszowym spotkaniu młodych na Polach Lednickich. Wyjazd w nocy z 5/6 czerwca o g. 3.00, powrót w godzinach porannych w niedzielę. Koszt autokaru oraz wstępu na pola to 180 zł. Zapisy przez formularz na stronie parafialnej.
- W związku z tym, iż planujemy 4 czerwca zorganizować festyn parafialny bardzo prosimy o podarowanie fantów na loterię. Składane rzeczy prosimy złożyć do pudła przy chrzcielnicy. Festyn ma być imprezą dochodową z przeznaczeniem na renowację ołtarza głównego. Prosimy również Panie o upieczenie ciasta na festyn. W zakrystii jest lista na którą prosimy się wpisać. Ciasta będziemy składać w salce kominkowej w środę wieczorem, przed Bożym Ciałem.
- Informujemy, że nasza parafia organizuje 1-dniową pielgrzymkę do Piekar Śl., Czernej i Wadowic. Wyjazd w piątek 5 czerwca. Koszt 280zł. Zapisy w zakrystii. Nasz Parafialny Zespół Caritas będzie również organizować pielgrzymkę do Częstochowy w poniedziałek 15 czerwca. Zapisy w zakrystii. Koszt 70zł. Gdyby ktoś chciał zasponsorować wyjazd osobie mniej uposażonej, to będziemy bardzo wdzięczni.
- Osoby zapisane na pielgrzymkę na Sycylię proszone są o wpłatę pozostałej należności 1800zł. Wpłaty można dokonać na konto naszej parafii albo gotówką w zakrystii.
- Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 04 czerwca. Ołtarze Bożego Ciała będą: I – przy kwiaciarni, II – przy przedszkolu na ul. Żółkiewskiego, III – przy Annuntiacie i IV – przy ołtarzu polowym. Prosimy Parafian o pomoc w dekorowaniu tych ołtarzy i trasy procesji. Zbiórka do puszek na dekoracje i kwiaty na ołtarze Bożego Ciała zostanie przeprowadzona dziś i w niedzielę za tydzień po Mszach św.
- „Bóg zapłać” za kolektę złożoną dziś jako jałmużnę postną z całego roku. Dziękujemy dzieciom I komunijnym i ich rodzinom za ofiarę na rzecz dzieci z krajów misyjnych. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszelką ofiarność serdeczne „Bóg zapłać”.
- Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii: Gość Niedzielny Ekstra i Gość Niedzielny z cyklu Historia Kościoła. Zapraszamy również do naszej biblioteki parafialnej.
